Porządki bywają niebezpieczne

h podnośnikach albo są przywiązane specjalnymi linami, podobnymi do lin wspinaczkowych. Do wykonywania prac związanych z myciem okien dużych budynków przyjmowane są młode osoby, które są sprawne fizycznie i nie boją się przebywać

Porządki bywają niebezpieczne

Prace wysokościowe wykonywane przy myciu okien

Mycie okien dużych budynków równoznaczne jest z wykonywaniem prac wysokościowych. Osoby myjące okna znajdują się na przesuwanych podnośnikach albo są przywiązane specjalnymi linami, podobnymi do lin wspinaczkowych. Do wykonywania prac związanych z myciem okien dużych budynków przyjmowane są młode osoby, które są sprawne fizycznie i nie boją się przebywać na dużych wysokościach. Najlepiej, aby były to osoby, które miały już do czynienia ze sprzętem wspinaczkowym i lubią chodzić po ściankach wspinaczkowych. Firmy zlecające wykonanie prac wysokościowych przy myciu okien dbają również o bezpieczeństwo swoich pracowników. Najlepszym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa jest po prostu kupowanie sprawnego, dobrego sprzętu, który jest stale sprawdzany.


Znaczenie wyglądu otoczenia

Chcemy, żeby nasze otoczenie było czyste i ładne. Jednak trzeba włożyć naprawdę dużo wysiłku, żeby tak było. Na szczęście w polskich miastach z każdym rokiem poprawia się wygląd przestrzeni publicznych. Skwery i parki są bardziej zadbane, trawniki przystrzyżone, a parkingi chodniki zimą odśnieżane. To w jakim miejscu żyjemy ma ogromny wpływ na nas. Zadbane tereny zielone zachęcają do aktywności fizycznej i spacerów, a to poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale również zdrowie.


Historia wieżowców

Wynalazkami kluczowymi dla powstania nowoczesnych wieżowców były stal, szkło, żelbet, wydajne pompy wodne oraz windy. Przed nadejściem XIX wieku budynki wyższe niż 6-piętrowe należały do rzadkości. Wielka liczba schodów była niepraktyczna dla mieszkańców, problemy sprawiała też konieczność uzyskania odpowiedniego ciśnienia, niezbędnego do wyniesienia wody na wysokość większą niż 15 m. Mimo problemów sanitarnych, wysokie budynki mieszkalne powstawały w niektórych miejscach nawet w XVI wieku. Wczesnymi konstrukcjami były romańskie i gotyckie wieże mieszkalne w Bolonii lub zabudowa miasta Szibam w Jemenie. Przykładowo w Edynburgu (Szkocja) mur obronny wytyczał ściśle granice miasta. Z powodu ograniczonej powierzchni domy stały się wyższe, powszechnymi były 11-piętrowe, a zdarzały się nawet 14-piętrowe. Wiele z tych kamiennych budowli dotrwało do naszych czasów i można je zobaczyć na edynburskim Starym Mieście, zwłaszcza w pobliżu Royal Mile.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCowiec#Historia



© 2019 http://lesnazagroda.com.pl/