Ratunek ? protetyka stomatologiczna

Endodoncja mikroskopowa cieszyn Endodoncja mikroskopowa cieszynKiedy mamy zęby czujemy się pewni siebie i chętnie się uśmiechamy.
Jeżeli jednak pojawi się jakiś problem i zęby trzeba usunąć ratunkiem może być protetyka zębów, dzięki której na miejsce dawnych zębów będziemy mieli sztuczne. Bez względu na to, czy zęby musiały zostać usunięte z powodu zaawansowanej próchnicy, nowotworów, czy też z powodu urazów mechanicznych, możemy udać się do stomatologa protetyka, który po wykonaniu specjalnego odlewu lub odcisku wykona nam odpowiednią protezę.
Do wyboru będziemy jednak mieli albo zęby stałe, albo zęby ruchome.
Każde z nich ma swoje wady i zalety i to, które z nich wybierzemy, zależy głównie od zasobności naszego portfela oraz od preferencji.

Do wyboru wśród zębów sztucznych stałych mamy licówki, korony oraz mosty, natomiast z ruchomych to protezy częściowe lub pełne.

Zarówno protezy stałe jak i ruchome są wykonane z różnych materiałów, jak na przykład mogą to być protezy porcelanowe, akrylowe czy też cyrkonowe.

Bez względu jednak na to, jaką protezę będziemy mieli, na pewno na nowo będziemy mogli się uśmiechać.

Kontrole stomatologiczne

Regularne wizyty u dentysty w celach kontrolnych są bardzo przydatne w wykrywaniu wszelkich nieprawidłowości.
Niezależnie od typu naszych możliwych problemów ? dziura w zębie, zwiększona kruchość, podejrzanie wyglądające dziąsło ? uzyskamy fachową poradę, a następnie pomoc.

Powszechnie bowiem wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Nie lekceważ dziąseł

Każdy ból dziąsła czy zęba powinien sprawić, że skonsultujemy się z dentystą. Inaczej może dojść do niechcianych komplikacji, a dodatkowo dni spędzone w takim stanie szybko stają się mocno frustrujące. Umawiając się na wizytę możemy być pewni, że w szybkim tempie wyeliminujemy dręczącą nas niedogodność. .
Dodane: 28-06-2018 01:53

Tagi: dentysta stomatologia protetyka cieszyn endodoncja