Naturalne kosmetyki do twarzy i włosów

awdę widoczne efekty, o co nam wszystkim w gruncie rzeczy przecież chodzi. W sklepach można kupić oleje do pielęgnacji włosów czy skóry. Oferowane są gotowe kosmetyki, często mieszanki różnego rodzaju olejów. Niektóre oleje mo

Naturalne kosmetyki do twarzy i włosów szampon z czarnuszką

Olejki w pielęgnacji

Oleje kosmetyczne zyskały grono wiernych zwolenników. Dlaczego? Ze względu na fakt, że jeśli produkty są odpowiednio dopasowane, ich wykorzystanie może dać naprawdę widoczne efekty, o co nam wszystkim w gruncie rzeczy przecież chodzi. W sklepach można kupić oleje do pielęgnacji włosów czy skóry.

Oferowane są gotowe kosmetyki, często mieszanki różnego rodzaju olejów. Niektóre oleje można stosować samodzielnie, inne muszą być zmieszane z innymi składnikami lub rozcieńczone, jeszcze innych nie można stosować kosmetycznie, zanim więc zdecydujemy się na zastosowanie konkretnego produktu, koniecznie trzeba wnikliwie zapoznać się z instrukcją jego obsługi i zaleceniami producenta. Oleje są ponadto chętnie wykorzystywane w procesie produkcyjnym różnego rodzaju kosmetyków.


Jak dopasować dla siebie kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne mają ogromne rzesze fanów, a ich wybór na rynku staje się coraz bardziej szeroki. Oferowane są nawet kosmetyki w całości robione ręcznie, co rzeczywiście przyciąga uwagę. Kosmetyki naturalne całymi garściami czerpią inspirację ze świata. W Polsce w ostatnim czasie dużą popularność zyskały kosmetyki orientalne, pochodzące na przykład z krajów arabskich czy Indii. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się między innymi farby ziołowe z dodatkiem henny, naturalnego barwnika czy olejki do pielęgnacji włosów.

Do wyboru mamy też orientalne kosmetyki do twarzy i ciała oraz perfumy. Generalnie, kosmetyki naturalne są obecnie niezwykle popularne, tak samo jak kosmetyki pochodzące z innych części świata.


Szampon w Wikipedii

Szampon ? zazwyczaj płynny środek do mycia włosów, zawierający ciekłe mydło, substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak związki zapachowe, odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy.

Słowo "shampoo" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do Europy trafiło dzięki żeglarzom.

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano dodatkowo środki o odczynie kwaśnym, np. ocet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon



© 2019 http://lesnazagroda.com.pl/