Czysto w domu i biurze

o życia. Coraz dłuższe dni i ciepłe promienie słońca zachęcają do wiosennych porządków, które przydadzą się w każdym domu po długiej zimie. Szczególną uwagę należy poświęcić czyszczeniu dywanów, które zgromadziły duże pokłady kurz

Czysto w domu i biurze Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej, oferującej szeroki wachlarz usług?

Jak wyczyścić dywan domowymi metodami

Wiosna to piękny czas, w którym przyroda budzi się do życia. Coraz dłuższe dni i ciepłe promienie słońca zachęcają do wiosennych porządków, które przydadzą się w każdym domu po długiej zimie. Szczególną uwagę należy poświęcić czyszczeniu dywanów, które zgromadziły duże pokłady kurzu po zimowym sezonie grzewczym. Oto sprawdzony sposób na wyczyszczenie i odświeżenie dywanów w naszym domu. Przede wszystkim należy je dokładnie wytrzepać, aby pozbyć się zalegającego kurzu. Jeśli nie mamy takiej możliwości, wystarczy gruntowne odkurzanie. W ciepłej wodzie mieszamy proszek do pieczenia i ocen. Następnie przygotowany roztwór wcieramy w dywan gąbką lub szczotką i zostawiamy do wyschnięcia. W taki sposób odświeżymy kolor oraz pozbędziemy się starych plam.


Kiedy opłaca się sprzątać samemu?

Jeśli mowa o posprzątaniu własnego pokoju o powierzchni kilku metrów kwadratowych to oczywiście nie ma o czym mówić - warto sprzątnąć samemu. Nie zajmie to wiele czasu.

Co jeśli do posprzątania jest większa powierzchnia? Co jeśli musimy posprzątać cały dom o powierzchni ponad stu metrów? Wtedy na takie sprzątanie trzeba przeznaczyć wiele godzin. W tym miejscu należy zadać sobie jedno podstawowe pytanie - ile warta jest godzina mojej pracy?

Jeśli w ciągu godziny konstruktywnej pracy zawodowej zarabiasz znacznie więcej niż wynosi godzinowa stawka firm lub osób zajmujących się sprzątaniem to nie warto tracić swojego cennego czasu. No chyba, że ktoś bardzo lubi sprzątać jest to forma relaksu w wolnym czasie. Wtedy to spoko, ma sens.

W sytuacji kiedy zarabiamy mniejszą stawkę godzinową niż kosztuje sprzątanie - warto sprzątać samemu. Po prostu to się opłaca.


Zasady działania odkurzacza:

W odkurzaczu ssanie wytwarza sprężarka odśrodkowa, zwykle kilkustopniowa. Napędzana jest przez szybkobieżny silnik elektryczny (we współczesnych odkurzaczach często ponad 15 000 obr./min). Gromadzenie (pochłanianie) wessanego materiału następuje w worku papierowym lub z gęstej tkaniny, może też być pochłaniany w filtrze wodnym lub oddzielany w cyklonie działające na zasadzie separatora odśrodkowego. Odkurzacze wodne (?kubełkowe?) mogą zbierać zarówno ciała stałe, jak i płyny. Jako separator wody uniemożliwiający zassanie przez silnik odkurzacza wodnego piany ze zbiornika stosuje się stożkową turbinę szybkoobrotową lub filtr z tkaniny Gore-Tex.

Stosowane są także systemy centralnego odkurzania ? montowane na stałe w hotelach, domach lub zakładach przemysłowych, oraz odkurzacze samobieżne ? roboty odkurzające, samodzielnie poruszające się po pomieszczeniach. Systemy centralnego odkurzania składają się z centralnej jednostki ssącej (umieszczonej zazwyczaj w piwnicy), instalacji rurowej w budynku oraz gniazd ssących różnych typów w ścianach i podłogach; do gniazd podłącza się wąż giętki i ssawki. Odkurzacze centralne charakteryzują się większą siłą ssania i cichszą pracą od przenośnych, zużywają mniej energii i nie wydmuchują do pomieszczenia alergenów i mikroorganizmów. Wymagają większej inwestycji początkowej oraz konserwacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odkurzacz#Zasada_dzia.C5.82ania



© 2019 http://lesnazagroda.com.pl/